You are here:

Wpływ linków TrustRank na pozycje

Wiele osób zastanawia się – jaki jest wpływ linków z stron oznaczonych mianem TrustRank, czyli o wysokim współczynniku zaufania od Google. W sieci krąży wiele pogłosek, panują też teksty, które głoszą, że „link to link”. W tym artykule postaram się opisać, jaki wpływ na pozycje oraz inne ważne współczynniki mają linki z domen o wysokim wskaźniku zaufania (TrustRank) oraz podstawowe pojęcia, a także podpowiem skąd brać takie linki.

Jak już wyżej napisałem – linki TrustRank mają ogromny wpływ, nie tylko na pozycje, ale i na PageRank naszej strony. Po licznych testach wynika, że odpowiednio wykorzystane takie linki potrafiły wznieść dobrą stronę na czołowe pozycje (TOP10) na średnio-trudne frazy! Oczywiście, takich linków jest stosowna ilość oraz zostały odpowiednio „obrobione”.

Skąd brać takie linki? Sposobów jest co najmniej kilka, lecz liczy się własna inicjatywa, chęć i pomysł. Jeżeli nie mamy dobrych narzędzi, typu ScrapeBox, możemy wymienić się z kimś różnymi listami, bądź po prostu kupić. Ale uwierz mi – takie linki jest na prawdę bardzo łatwo zdobyć i co najważniejsze naturalnie – wystarczy wysilić odrobinę mózg i pomyśleć.

Co zrobić z linkami TR, aby przyniosły efekt? Należy je odpowiednio obrobić. Ja stosuję pewną metodę – każdy link jest pingowany kilka razy dziennie, mniej więcej przez tydzień. Dodatkowo, na okres ok. 2-3 tygodni wrzucam te linki do Systemu Wymiany Linków rotacyjnych i przykładam minimum kilkaset do kilku tysięcy punktów. Dodatkowo, dopalam jeszcze linki ScrapeBoxem. Potem czekam na efekty. Oczywiście, sposobów na linkowanie jest mnóstwo i każdy może w inny sposób wykorzystać moc i potencjał linków TrustRank.

Sporo osób może męczyć to pytanie: jakie są efekty tych działań? Powiem tak: ogromne! Jak już pisałem, po testach, wbiłem kilka stron do TOP10 na średnie frazy, dodatkowo podczas update PageRanku – podskoczył o 2-3 oczka w górę. Dodatkowo, nasza domena zdobywa autorytet u Google’a, a co za tym idzie ma większą moc i jest bardziej odporna na różne przeciwdziałania konkurencyjne. Zalet tych linków jest mnóstwo, wystarczy odrobina chęci i pracy, ale to się opłaca!

Wpływ linków TrustRank na pozycje
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top