You are here:

System CMS Joomla!

System CMS Joomla!

Chcąc wskazać jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS), niezaprzeczalnie postawimy na Joomla! (wyraz wywodzący się z suahili, w przekładzie na polski oznaczający: razem). Jest to bowiem w pełni darmowy i udostępniany na licencji wolnego oprogramowania system, oparty o PHP i MySQL, czyli najpopularniejszy język tworzenia stron i najstabilniejszą bazę danych.

Historia Joomla! rozpoczęła się dokładnie sześć lat temu, kiedy większość zespołu odpowiedzialnego za tworzenie systemu zarządzania treścią o nazwie Mambo, całkowicie zrezygnowała z projektu, ze względu na nieporozumienia z właścicielami marki. Postanowili oni jednak wykorzystać swoje doświadczenie oraz umiejętności i dać internautom nie tylko intuicyjny, ale niezwykle rozbudowany CMS, do którego praktycznie każdy może tworzyć dodatkowe moduły, wtyczki oraz skórki graficzne.

Joomla! od pierwszych miesięcy swojego istnienia rozwijana jest w wielu wersjach językowych – jako, że jest to projekt open source, przyłączyło się do niego bardzo wiele osób, także Polaków, dzięki czemu po releasach najnowszych wersji, zawsze liczyć możemy na profesjonalnie wykonane tłumaczenie na nasz rodzimy język.

W systemie Joomla! znaleźć możemy między innymi obsługę kanałów RSS, rozbudowany panel tworzenia strony i zarządzania treścią, obsługę bloga, forum, zaawansowanych kalendarzy, opcję wyszukiwarki, możliwość dodania kilku wersji językowych strony oraz pamięć podręczną, w której zapisywane są używane już wcześniej multimedia, grafiki oraz treści.

Układ oraz ogólny wygląd strony, można dowolnie zmieniać i dopasować go praktycznie do każdej skórki i designu. Sama funkcjonalność także jest w pełni zadowalająca – oprócz podstawowych opcji, które zapewnia nam Joomla! w sieci będziemy mogli znaleźć prawie pięć tysięcy dodatkowych wtyczek.

System CMS Joomla!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top