You are here:

SiNooke – wszechstronny skrypt?

SiNooke – skrypt katalogu stronWpis ten w całości będzie dotyczył nowego na Polskim rynku, rozwijającego się jeszcze skryptu, jakim jest SiNooke. Sama nazwa nic nam nie mówi, ale jak sam autor zapewnia – jest to skrypt wszechstronny, nie tylko nadaje się na katalog stron, ale można na nim stworzyć katalogi firm, presell page, bloga czy nawet zwyczajną stronę firmową.

Jak można przeczytać na oficjalnej witrynie skrypt jest wielofunkcyjny. Możemy na nim stworzyć profesjonalny katalog strom, firm, czy też presell page, a także stronę firmową. Pod tym względem skrypt jest bardzo rozbudowany i dopasowany. Ja już jestem po pierwszych testach skryptu, nieco już na nim działam, postawiłem też kilka katalogów.

Zakup licencji, serwera, domen i próba instalacji skryptu. Niestety – nic, zupełnie nic nie działało. Okazało się, że skrypt nie był w ogóle dostosowany do PHP w wersji 5.3 i nie radził sobie z tym. Zgłoszenie tej sytuacji na forum poskutkowało kontaktem z autorem, próbą wyjaśnienia przyczyny niepoprawnego działania (a właściwie braku działania) oraz próbą tego poprawy. Niestety, nie poszło „od ręki” i musiałem czekać kilkanaście dni na poprawkę, ale w końcu się udało.

Pierwsze wrażenie było niezbyt miłe i przyjemne. Na pierwszy rzut oka panel administratora wydawał się kompletnie nieintuicyjny i niefunkcjonalny jednak pod wpływem czasu i troszkę szperania w katalogu stawało się to coraz jaśniejsze i prostsze. Ogólnie uważam teraz, że PA ma dosyć dobry, jednak brakuje kilku funkcji, opcji czy ułatwień, ale o tym później.

Pod dokładniejszej analizie panelu administratora i skryptu stwierdziłem, że kilku opcji mi brakuje, kilka jest źle rozwiązanych, a kilka bym przebudował. Oczywiście wszystko to zgłosiłem do autora. Dalej to już seria zmartwień i zgłaszania „co nie działa” do autora. Po aktualizacji okazało się, że multum funkcji nie działa (m.in formularz dodawania strony). Nie tylko ja miałem z tym problem, więc postanowiono przebudować całkowicie tą funkcjonalność. Na aktualizację czekaliśmy coś koło 1.5 miesiąca, która faktycznie nie wniosła nic, oprócz zmiany w formularzu dodawania stron oraz modyfikacji kilku funkcji. Dalej skrypt nie działa poprawnie, tu coś nie gra, tam coś nie piszczy, tam stuka.

Teraz pomijając te kłopoty i kompletne niedopracowanie skryptu. Ogólnie skrypt przypadł mi do gustu i myślę, że ma potencjał. Brakuje tylko większego zaangażowania od strony autora i poprawy większych i mniejszych błędów oraz dodaniu zgłaszanych funkcjonalności. Zdecydowanym atutem jest tworzenie skórek, gdzie wszystko odbywa się poprzez stawienie odpowiednich znaczników do szablonu HTML/CSS i wszystko gotowe.

Nie wiem jak z obciążeniem generowanym przez skrypt, ale według zapewnień autora skrypt jest pod tym względem bardzo zoptymalizowany i oszczędny. Miejmy nadzieje, że moje katalogi się rozrosną, w tedy też zobaczymy i sprawdzimy czy faktycznie tak jest.

Podsumowanie: uważam, że skrypt jest warty uwagi i ma potencjał. Potrzeba przyłożenia się w jego rozwój, dołożenia konkretnych funkcji i poprawy niedziałających, a będzie dobrze. Myślę, że jeśli autor „nie oleje” softu to za kilka lat może zdobyć „sławę” i popularność podobną do SEOKatalog-u. A jak jest u Was? Testowałeś? Jak wrażenia?

http://kasior.pl/

SiNooke – wszechstronny skrypt?
1 vote, 5.00 avg. rating (96% score)

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top