You are here:

Pozycjonowanie – po co to komu?

W Internecie jest mnóstwo informacji, codziennie powstaje mnóstwo stron na ten temat. Na jaki? Chodzi o pozycjonowanie stron internetowych. Pozycjonowanie stron www to nic innego jak „manipulacja” wynikami wyszukiwania. O co chodzi? Dlaczego mnóstwo firm walczy o pozycje w wyszukiwarkach? Jakie korzyści z tego płyną? Ile to kosztuje? Na te oraz inne pytania na temat pozycjonowania stron postaram się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Na początek wypada zacząć od najważniejszego, czyli wyjaśnienia głównego wątku dzisiejszego artykułu – pozycjonowanie to manipulacja wynikami wyszukiwania wyszukiwarek. Inaczej jest to ciągły proces zdobywania linków zwrotnych do naszej witryny, dzięki którym nasza strona będzie lepiej klasyfikowana przez algorytm wyszukiwarki Google. Oczywiście na ustalanie rankingu wpływ ma też setki innych czynników, nie tylko linki zwrotne, ale to opiszę w innym wpisie. Reasumując – pozycjonowanie to ciągły proces zdobywania linków w celu podwyższenia wartości witryny w wyszukiwarce.

Wiele firm w tej branży konkuruje ze sobą, walcząc o klientów oraz pozycje stron klientów. Nie ukrywajmy – wpływ na pozycjonowanie ma budżet, jaki chcemy na to przeznaczyć. Wiadoma sprawa, im fraza prostsza, mniejsza konkurencja tym mniejsze koszta będą wbicia jej do topu. Trudne czy bardzo trudne frazy to koszt kilku tysięcy miesięcznie, ponieważ firma, która zajmuje się pozycjonowaniem strony musi posiadać dobre i rozbudowane zaplecze, które będzie odpowiednio podlinkowane i będzie posiadało moc. Jednak warto walczyć o te pozycje – pozycjonowanie przynosi wiele zalet i zysków. Jeżeli nasza strona będzie wysoko w wynikach wyszukiwania na popularne, tematyczne frazy, będzie miała więcej odsłon czy odwiedzin, a co za tym idzie grono potencjalnych klientów, użytkowników czy czytelników wzrasta. Za tym idzie większy zysk związany ze sprzedaży produktów czy usług. Niestety – pozycjonowanie to nie wszystko, musimy także zadbać o przejrzystość witryny, a zarazem ładny, czytelny wygląd oraz co ważniejsze – optymalizację strony pod kątem seo oraz użytkownika. Jak już pisałem wcześniej, koszty pozycjonowania strony zależne są od konkurencyjności słów kluczowych na jakie chcemy znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania, jednak jest to od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Reasumując – pozycjonowanie to ważny proces w marketingu internetowym, gdyż konkurencja w sieci jest ogromna i bez sztucznej manipulacji wynikami wyszukiwania nie jesteśmy w stanie znaleźć się w top10 na czołowe, trudne czy nawet średnie frazy.

Pozycjonowanie – po co to komu?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top