You are here:

Pozycjonowanie Long Tail – na czym polega?

Jak z pewnością doskonale wiesz, pozycjonowanie, którego głównym celem jest wprowadzenie strony na jak najkorzystniejsze miejsca w wynikach wyszukiwania, może przebiegać w wielu naprawdę różnorodnych formach. Jedną z bardziej nietypowych i zyskujących sobie ostatnio coraz większe uznanie, strategii pozycjonerskich będzie model tak zwanego „długiego ogona”, z angielskiego Long Tail.

Normalnie, skupiamy się na największych i najważniejszych frazach i to właśnie pod nie staramy się pozycjonować. Według strategii Long Tail robimy natomiast odwrotnie – wybieramy o wiele większą liczbę słów kluczowych oraz fraz, które są mniej popularne, mamy jednak większe szanse, aby w ich przypadku osiągnąć wysokie i zadowalające pozycje.

Trzeba uczciwie przyznać, że w obecnych czasach Long Tail jest taktyką, która może przynieść naprawdę pozytywne efekty. Chociaż internet jest powszechnie dostępny i wydawać by się mogło, że każdy przeciętny użytkowników wie jak skutecznie korzystać z wyszukiwarki, to aż jedna piąta internautów używa fraz, które składają się z ponad pięciu wyrazów – zaledwie dwa procent więcej użytkowników sieci używa pojedynczych słów kluczowych. Oznacza to, że pozycjonując pod te najbardziej nietypowe frazy, możemy osiągnąć sukces porównywalny do tego, jakbyśmy prowadzili zabiegi SEO pod frazy najpopularniejsze – z tą jednak różnicą, że będzie on o wiele szybszy i łatwiejszy.

Doświadczeni pozycjonerzy twierdzą, że najlepsze wyniki Long Tail przynosić będzie w przypadku stron zawierających naprawdę porządną i wartościową treść oraz odpowiednio mocno linkowanych (zarówno jeżeli chodzi o odnośniki zewnętrzne jak i te wewnętrzne). Dla uzyskania optymalnego efektu i jeszcze większej ilości unikatowych odwiedzin, możemy spróbować połączyć zwyczajny model pozycjonowania właśnie z modelem długiego ogona.

Pozycjonowanie Long Tail – na czym polega?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top