You are here:

Poczta e-mail – gdzie bezpiecznie?

Poczta e-mail – gdzie bezpiecznie?Obecnie, w Polsce, jak i na świecie wiele firm jak i osób oferuje darmowe oraz płatne konta pocztowe, dzięki którym będziemy mogli komunikować się ze znajomymi bądź innymi osobami za pomocą platformy internetowej, czyli e-mailów. Jak jednak wybrać dobrą, bezpieczną firmę, której powierzymy swoją prywatną korespondencję? Na co zwracać uwagę? Postaram się polecić kilka platform oferujących według mnie najlepsze i najbezpieczniejsze konta pocztowe.

Podstawowym pytaniem, jakie klaruje się podczas wyboru platformy do własnych, elektronicznych korespondencji jest bezpieczeństwo. Obecnie, według mnie, polecaną i najbardziej popularną wśród webmasterów platformą jest GMail, od firmy Google. Według mnie to najlepsze miejsce, gdzie możemy przetrzymywać swoją korespondencje. Wiele się słyszy o włamach na serwery różnych firm i osób fizycznych, wycieki danych do sieci oraz innych atakach – ataku na serwery GMaila nie było już bardzo dawno, a żadne wycieki danych jeszcze nie miały miejsca. Co o tym świadczy? Świadczą o tym zabezpieczenia jakie stosuje firma spod Mountain View do swoich usług, m.in. GMaila. Pomimo, iż stosowane połączenia do poczty u coraz większej ilości tych firm są to połączenia szyfrowane SSL, obecnie najbezpieczniejszym kontem pocztowym jest GMail.

To nie wszystko – bezpieczeństwo to wręcz najważniejsza cecha, kiedy kierujemy się wyborem platformy e-mailowej, jednak bardzo ważnym elementem jest spam reklamowy – w GMailu firma Google Inc. nie wysyła spamu, wiadomości reklamowych do swoich użytkowników! Jest to bardzo ważna zaleta, gdyż np. w przypadku konta pocztowego w platformie o2.pl czy wp.pl co jakiś czas dostajemy wiadomości reklamowe, spam. Wyłączyć możemy je jedynie płacąc za odpowiednią usługę. Jest to bardzo ważne, dla osób ceniących sobie porządek i ład w wiadomościach.

Dobra, tyle tego słodzenia – polećmy coś naszego. Wbrew pozorom i wadom wymienionym wyżej polecam również konta pocztowe w platformie o2.pl. Jest to też solidna firma i dba o bezpieczeństwo użytkowników. U mnie jednak została skreślona przez spam wysyłany do użytkowników. Ponadto polecam też wp.pl czy hotmail.com jako platformę e-mailową.

Teraz coś dla bardziej zaawansowanych – mówi się, że co własne to własne, więc najlepszym, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie poczta w obrębie własnego serwera oraz własnej domeny. W tedy płacimy za usługę i mamy pewność, że wszystko będzie okej, nie dostajemy spamu itp. Oczywiście jedyną wadą tej opcji jest płatność – za darmo tego nie dostaniemy. Domniemam jednak, że większość webmasterów posiada właśnie takie konta pocztowe, uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie i polecam wszystkim.

Reasumując – najlepszym rozwiązaniem będzie poczta w obrębie własnej domeny i serwera. Jednak tuż za tym rozwiązaniem polecam usługi GMaila oraz o2.pl czy wp.pl. Jeżeli jednak nie zastosujesz silnych haseł – żadne zabezpieczenia nie pomogą.

Poczta e-mail – gdzie bezpiecznie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top