You are here:

Otwarte oprogramowania sklepów internetowych

Otwarte oprogramowania sklepów internetowych

Stworzenie profesjonalnego i stabilnego sklepu internetowego od samych podstaw, jest zadaniem skomplikowanym i niezwykle złożonym. Z tego też powodu bardzo wiele osób i firm chcących rozpocząć sprzedaż swoich produktów i usług w internecie wybiera już gotowe rozwiązania i oprogramowanie przystosowane stricte pod sklepy internetowe. Najpopularniejsze i powszechnie dostępne aplikacje tego typu dostępne są na licencji wolnego oprogramowania, co oznacza, że możemy pobrać je, zainstalować i korzystać z nich całkowicie za darmo (czasami także posiadając możliwość ingerowania w kod źródłowy).

Do najpopularniejszych otwartych oprogramowań sklepów internetowych zaliczymy systemy takie jak Magento, osCommerce, Presta Shop, czy też Quick.Cart. Chociaż będą one różniły się pod wieloma aspektami (język napisania, interfejs użytkownika, złożoność), to ich podstawowe funkcje będą przeważnie takie same.

Dają nam między innymi możliwość zaawansowanego zarządzania produktami, a mianowicie dodawania ich do sklepu, usuwania, modyfikowania informacji na ich temat itd. Posiadają bardzo często także wbudowany system płatności, rozbudowaną bazę użytkowników, dają możliwość skorzystania z wirtualnego koszyka oraz wyposażone są w narzędzia wspierające najpopularniejsze przedsięwzięcia z zakresu SEO. Niektóre z wymienionych wcześniej sklepów internetowyc,h rozszerzyć można także o opcję obsługi terminali płatniczych i rozliczanie się za transakcje przy wykorzystaniu kart płatniczych i kredytowych.

Większość e-sklepów opartych o licencje wolnego oprogramowania, napisana jest w języku PHP oraz wykorzystuje dostęp do bazy danych MySQL, czyli jedno z najpopularniejszych i najpewniejszych obecnie rozwiązań.

Otwarte oprogramowania sklepów internetowych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top