You are here:

Internet – informacje na temat zagrożeń

Internet to nie tylko potężne źródło wiedzy, informacji. Obecnie 99% osób w Polsce i na świecie posiada dostęp do sieci, tak więc wirtualne życie stało się częścią życia każdego człowieka. Jak wiadomo, wszystko co dobre ma i złe strony, tak jest też z siecią. Aż roi się od różnego rodzaju zgorszeń, pornografii itp. Mnóstwo osób próbujesz oszukiwać przez Internet, włamywać się do cudzych komputerów, kont bankowych itp. Musimy zadbać o dobre zabezpieczenia swojego komputera, jeżeli zainwestujemy w porządny antywirus i będziemy uaktualniać jego bazy danych, nic nam nie grozi. Wystarczy tych niebezpieczeństw – przecież sieć daje nam mnóstwo możliwości, wiele radości, pozwala rozwijać pasje i hobby.

Jak to jest możliwe? Codziennie powstaje mnóstwo ciekawych, wartych uwagi stron internetowych. Ale jak sobie z nimi radzić, skąd mam wiedzieć, że na dany temat istnieje strona Internetowa? To jest banalnie proste! Obecnie wszystko kręci się wokół wyszukiwarek i najpopularniejszej na świecie – Google. Agencje reklamowe, firmy zajmujące się pozycjonowaniem niemal biją się o czołowe pozycje na określone, konkurencyjne i dochodowe frazy. Wystarczy, że otworzymy wyszukiwarkę internetową Google, wpiszemy interesującą nas frazę i naszym oczom ukażę się całe mnóstwo wartościowych, tematycznych stron.

Jak oni to robią?

Wiele osób korzystających sieci nie zdaje sobie sprawę, że aby utrzymać wyszukiwarkę Google, firma z Mountain View rocznie wydaje dziesiątki milionów dolarów, aby wszystko mogło dobrze prosperować. Nad wyszukiwarką, algorytmami i serwerami czuwa mnóstwo pracowników firmy. Google Inc. posiada ogromne serwery, dzięki którym my, internauci możemy przeszukiwać Internet. Ich algorytmy są naprawdę świetne, potrafią wykryć tematykę strony, wartość i wiele innych czynników.

Reasumując – Internet ma ogromny potencjał, dzięki niemu dowiemy się wielu ciekawych rzeczy, poszerzymy nasze horyzonty, rozwiniemy zainteresowania i hobby, ale musimy umieć z niego korzystać i przede wszystkim – dobrze się zabezpieczyć.

Internet – informacje na temat zagrożeń
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top