You are here:

Czym jest pozycjonowanie? – informacje podstawowe

Przeglądając zasoby internetu, bardzo często możemy natknąć się na treści związane z pozycjonowaniem – reklamy firm świadczących usługi pozycjonerskie, czy też ogłoszenia właścicieli stron, poszukujących kogoś, komu mogą zlecić pozycjonowanie. Chociaż większość z nas posiada przynajmniej mgliste pojęcie o tym, czym jest pozycjonowanie, to tak naprawdę większość z nas nie umiałaby zdefiniować dokładnie tego terminu, czy też dokładnie wytłumaczyć, na czym pozycjonowanie samo w sobie będzie polegało.

Odpowiedzi na postawione w tytule pytanie możemy poszukać między innymi w encyklopedii, czy też odpowiedniej literaturze – dzięki temu dowiadujemy się, że pozycjonowanie, a dokładniej mówiąc optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, to zespół wielopoziomowych działań, którego nadrzędnym celem jest „ustawienie” konkretnej witryny, na jak najwyższych miejscach wyszukiwania dla poszczególnych słów oraz fraz kluczowych. Termin optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych pochodzi bezpośrednio od angielskiego SEO (search engine optimization) i skrót ten będzie powszechnie używany na określenie samej branży jak i wszystkich działań pozycjonerskich.

Ktoś mógłby zadać jednak pytanie – no dobrze, jaki sens ma usilne wypychanie danej strony na same szczyty list w poszczególnych wyszukiwarkach? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Liczby bowiem jasno pokazują, że internauci poszukujący w sieci różnorodnych treści, najchętniej i najczęściej wybierali będą te z pierwszej strony wyszukiwania, a w szczególności z trzech pierwszych pozycji. Dopiero w momencie, kiedy tam nie znajdą zadowalających ich informacji, zaczynają szukać dalej.

Lista działań wchodzących w skład pozycjonowania stron jest niezwykłe długa. Za te najważniejsze możemy jednak uznać optymalizację strony, czyli najprościej mówiąc jej „dostosowanie” pod algorytmy danych wyszukiwarek, tak aby znajdująca się na niej treść oraz sama witryna, wydawały się być bardziej wartościowe. Kolejne działanie, to pozyskiwanie linków wychodzących z innych serwisów (im wyższa ich jakość tym lepiej). Zasada jest tutaj bardzo prosta – im więcej zewnętrznych źródeł linkowało będzie do Twojej strony, tym na wyższym miejscu w wyszukiwarce będzie się ona znajdowała.

Czym jest pozycjonowanie? – informacje podstawowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top